FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Naszym głównym celem przyświecającym wprowadzeniu preparatu ProsperM® na rynek jest zapewnienie parom starającym się o dziecko, w których przyczyną niepłodności jest idiopatyczny czynnik męski, możliwość posiadania potomstwa bez konieczności uciekania się do procedur inwazyjnych a tym, które z tych procedur zechcą skorzystać zwiększenie szansy na ich powodzenie.

Przede wszystkim ProsperM® nie jest suplementem diety poprawiającym potencję. Produkt skierowany jest do mężczyzn, którzy chcą zadbać o lepsza jakość nasienia. Naukowcy biją na alarm bo w ciągu chociażby ostatnich 10 lat parametry męskiego materiału rozrodczego pogorszyły się 8-krotnie. Obecnie na rynku suplementów wiele jest takich, które uzupełniają minerały, elektrolity i witaminy a z rzadka koenzymy czy antyoksydanty,  co oczywiście może dać korzyść przy potrzebie uzupełnienia niedoborów ale skuteczność takich preparatów oceniania jest w literaturze medycznej na 1-6%. Dla nas to za mało.

ProsperM® jest pierwszym i jedynym na rynku europejskim preparatem o tak kompleksowym działaniu i skuteczności. Składniki w nim zawarte mają działanie:

  • antyestrogenowe
  • antyoksydacyjne
  • poprawiające ukrwienie tętnicze jąder

Taka kuracja, według badań może poprawić jakość nasienia o 40%.

Ponad 400.000 mężczyzn w Polsce ma kłopoty z obniżoną płodnością.  Marzeniem naszym jest by ta liczba malała a nie rosła. Jeśli planujesz powiększyć rodzinę i chcesz żeby jakość Twojego nasienia była jak najwyższa to wyciągnij rękę po spełnione marzenia – ProsperM® jest właśnie dla Ciebie.

Pierwsze rezultaty są  widoczne już po 6 tygodniach stosowania preparatu, jednak w celu uzyskania pełnego efektu działania zaleca się przyjmowanie go przez minimum 3 miesiące.

Pełen cykl spermatogenezy, czyli powstawania plemników w jądrze i ich dojrzewania, trwa u człowieka 72-74 dni, czyli 10-11 tygodni. Następnie od kilku dni do 2 tygodni plemniki przebywają w najądrzu, gdzie dochodzi do dalszej ich przebudowy i przygotowywania do zapłodnienia. Cały proces trwa około 3 miesiące, to właśnie dlatego przez minimum taki okres autorzy preparatu ProsperM® zalecają jego przyjmowanie.

W związku ze złożonym mechanizmem działania preparatu – antyestrogenowym, antyoksydacyjnym i poprawiającym krążenie w jądrach; a co za tym idzie wielopunktowym działaniem ProsperM® na różne fazy cyklu spermatogenezy, już po 6 tygodniach wyniki badania nasienia przeprowadzane u pacjentów ulegały ewidentnej poprawie.

Preparat ProsperM® nie wpływa na nastrój, nie wywołuje zaburzeń koncentracji, podczas przyjmowania go nie ma potrzeby ograniczania swoich codziennych aktywności życiowych.

ProsperM® opiera się na składnikach  pochodzenia naturalnego. Zarówno kora korkowca amurskiego i ekstrakt z głogu, jak i glutathion (składnik syntetyczny) są zarejestrowanymi substancjami dopuszczonymi do użytku w krajach Unii Europejskiej, a ich działanie zostało potwierdzone badaniami. Nie stwierdzono negatywnych skutków ich oddziaływania na człowieka. ProsperM® nie był testowany na zwierzętach.

Składniki preparatu ProsperM® mają bardzo niskie działanie alergizujące, jednak jak każda inna substancja również i one mogą wywoływać u osób uczulonych reakcje niepożądane. W przypadku jakiejkolwiek nadwrażliwości należy zaprzestać przyjmowania preparatu.

Tryb życia ma wpływ na płodność i warto pomyśleć o jego modyfikacji w przypadku obniżonej płodności, tym niemniej nie stwierdzono interakcji preparatu ProsperM® z alkoholem i nikotyną.

Podczas terapii zaburzeń hormonalnych należy skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem przyjmowania ProsperM®.
Nie ma przeciwwskazań do łączenia ProsperM® z innymi lekami czy suplementami diety.

W przypadku pominięcia tabletki, należy przyjąć ją jak najszybciej. Nie jest zalecane przyjmowanie więcej niż 2 tabletek jednoczasowo.

Jedno opakowanie to miesięczna kuracja. W opakowaniu znajduje się 60 tabletek, które należy przyjmować 2xdziennie.