Podstawy naukowe

Jakość nasienia w ostatnich latach niepokojąco spada. W 2017 roku ukazała się praca w której przeanalizowano badania spermy przeprowadzone w latach 1973-2001 na prawie 43.000 mężczyzn. Liczba całkowita plemników i ich koncentracja obniżyły się w tym czasie o 50-60%. Rośnie liczba mężczyzn mających problemy z jakością nasienia. Niepłodność w takim samym procencie dotyka kobiet jak i mężczyzn, a już co 4-5 para ma problemy z zajściem w ciąże.

Do tej pory nie było na rynku europejskim preparatu o takim składzie jak ProsperM®.

Zdecydowaliśmy się połączyć doświadczenie tysięcy lat medycyny chińskiej i najnowszych doniesień świata zachodniego.

Image

Dlaczego wybór padł na takie składniki?

W terapii idiopatycznej niepłodności męskiej warto sięgnąć po leki o działaniu antyestrogenowym. Dowody wskazują, że podczas ich stosowania zwiększa się liczba ciąż, poprawia koncentracja plemników i ich ruchliwość.

Jako pierwsi w Polsce zastosowaliśmy ekstrakt z kory korkowca amurskiego (Phellodendron Amurense). Ten surowiec, zgodnie z nowymi doniesieniami naukowymi wykazuje w badaniach in-vitro działanie antyestrogenowe, wspierając utrzymanie prawidłowego poziomu estrogenów w organizmie(1)
Obniżenie poziomu estrogenów w organizmie mężczyzny sprzyja zwiększeniu produkcji plemników (2)

Aby wspomóc działanie kory korkowca amurskiego (Phellodendron Amurense), w preparacie ProsperM® stawiamy na – Glutathion. Glutation to naturalny peptyd, którego ilość wraz z wiekiem ulega stopniowemu obniżeniu. Bierze udział w procesach oksydacyjno-redukcyjnych.

Doniesienia medyczne wskazują na to, że mężczyźni przyjmujący doustne antyoksydanty mają znaczący wzrost wskaźnika żywych urodzeń́ w procedurze IVF, poprawę koncentracji, morfologii i ruchliwości plemników.

Ostatnim ze składników preparatu ProsperM® jest standaryzowany ekstrakt z kwiatostanów głogu jednoszyjkowegozawiera flawonoidy, wspomagające utrzymanie prawidłowego krążenia krwi i działa relaksacyjnie.

Krew dostarcza tlen i substancje odżywcze do tkanek, jednocześnie usuwając z nich wszelkie substancje toksyczne. Poprawa funkcji krążenia krwi i właściwego ukrwienia narządów pozwala na efektywniejsze dostarczanie aktywnych składników do jąder i najądrzy umożliwiając odpowiednie warunki dla prawidłowego przebiegu procesu spermatogenezy.

Priorytetem przy wyborze składników preparatu ProsperM® była naturalnie ich najwyższa skuteczność w poprawie parametrów nasienia i zwiększenia szans na zapłodnienie, ale drugim równie ważnym celem było bezpieczeństwo stosowania.